Fleming (2014) - (TV seriál)

28. září 2015 v 12:09 | MarX |  Filmy
Americko-britská minisérie Fleming: The Man Who Would Be Bond vypráví část příběhu Iana Fleminga, důstojníka námořní výzvědné služby a autora Jamese Bonda. Volí k tomu značně zromantizovanou, pompézní a mystifikující formu, přesto funguje.

* Oficiální propagační materiály seriálu Fleming: The Man Who Would Be Bond (BBC America, BBC Worldwide).

Ian Fleming (hraje ho Dominic Cooper) se narodil do bohaté a vznešené britské rodiny, vždy utratí více než kolik činí jeho příjem, je okouzlujícím společníkem a miláčkem žen, přesto si nese řadu traumat a především charakterních vad. Fleming v minisérii předvádí nenávist ke své matce, která mu však celý život hradí jeho rozmary a u známých mu shání zaměstnání. Jeho vzdor vůči autoritám tak připomíná spíše nespokojené rozmazlené dítě než cokoliv jiného.

Brzy se však děj čtyřdílné série začne točit kolem Flemingova působení v britském námořnictvu, respektive coby asistent velitele výzvědné služby za druhé světové války. Fleming zde zachraňuje Židy, poráží nacisty v baccaratu,radí USA, aby založili CIA, sám zakládá 30. útočnou jednotku, což je jeho vlastní variace na tucet špinavců a jen ve dvou krade nacistický atomový výzkum.

Přesto nikdy neprojde testem, aby se z něj stal špion či jen, aby byl poslán do boje. Po celou válku, až na svá dobrodružství, zůstává za stolem. Dějově je tak vše přehnané a zromantizované, připodobňující Flemingův život k životu jeho literární postavy. Dokonce v sérii hraje i podobná hudba. Seriál je i tak velmi kvalitní. Možná i proto, že vyšel z dílny BBC, kde Bondovu mýtu rozumí.

Flemingovým eskapádám jen těžko věřit, sami tvůrci vše relativizují na konci série, kdy Fleming vypráví své poslední dobrodružství, ale nakonec dá najevo, že není jisté, zda se to vše skutečně odehrálo tak, jak vypráví. Obraz Fleminga, jak je zde vykreslen, je přitažlivý i odpudivý zároveň, jeho dobrodružství však mají stále své kouzlo, které působí dokonale. Seriál proto stojí za zhlédnutí a pro fanoušky Bonda je milou povinností, jelikož zde dostanou vše, na co jsou zvyklí z bondovek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama