Mít vlastní názor znamená být zmanipulovaný?

26. března 2015 v 10:01 | MarX |  Aktuality
Redaktor internetové mutace časopisu Respekt Jaroslav Spurný tvrdí, že Rusko nám (tj. asi Západu) vyhlásilo permanentní válku, že kdokoliv, kdo chce kritizovat náš liberálně demokratický kapitalistický režim, tak je zmanipulován Ruskem a že kdokoliv, kdo chce nesouhlasit s průjezdem amerického vojenského konvoje, tak je hlupák. A co bude dál?

V článku nazvaném Kreml vyhlásil permanentní válku. I nám., se Spurný věnuje jistému dokumentu z let 2012 nebo 2013, který měl napsat náčelník generálního štábu ruské armády Gerasimov a popsat v něm průběh tzv. hybridní války. Ta má tři fáze: 1) informační a psychologickou válku, 2) diplomatickou válku a 3) silovou válku.

Spurný píše:"Podle generála Gerasimova jsou první fází této války informační, morální, psychologická, ideologická, diplomatická a ekonomická opatření na dobývaném území, jež mají vytvořit podmínky pro další fázi. Tedy vzbudit v občanech dané země nespokojenost s vládou, ekonomickou situací, vzbudit nedůvěru ve fungující systém a přesvědčit občany, že žijí v systému, který je nepřetržitě podvádí‟. To říká jediné - kdokoliv, kdo není plně spokojen se současným systémem podlehl dezinformacím Ruska. Všechna ta kritika spojená s demokracií, politiky, trhem, přerozdělováním financí apod., to vše by bylo méně časté, kdyby sem Rusko neustále nekamuflovalo dezinformace, polopravdy a lži. Od toho je už jen krok ke známému totalitnímu a nebezpečnému tvrzení: kdokoliv, nás kritizuje je přívrženec nepřítele a tím zrádce.

Liberální demokracie neustále vynáší do nebes své principy svobody slova a diskuse, ale očividně vše má svou míru a kdo nevidí jasnou dokonalost systému, ten je zmanipulován Ruskem, což se dle Spurného děje v Česku už léta. Spurný tak přilévá olej do ohně, když nepřímo tvrdí, že pouze oficiální vládní tvrzení jsou pravdivá. Od toho je velmi blízko k diktatuře. Spurného článek je jen dalším pomalým a tichým příspěvkem k postupnému vytváření obrazu nepřítele - Ruska. To je ta nebezpečná manipulace s lidmi, které média dnes tolik napomáhají.

Pro vlastní bezpečí proto doporučuji, abyste si běželi koupit americkou vlaječku, postavili se k silnicím a začali co nejhlasitěji provolávat hurá americké armádě. Já osobně tam nebudu, tito mávači mi přijdou stejně absurdní jako militantní odpůrci, kteří na sociálních sítích utváří buňky odporu, které mají proti konvoji protestovat. Ještě pochopím, když chtějí rodiče ukázat dětem nějakou tu vojenskou techniku, co jen tak neuvidí, ale mávat tam vlaječkami a hulákat sláva? Děkuji nechci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zita Zita | Web | 26. března 2015 v 10:18 | Reagovat

Já bych řekla, že kdo nemá vlastní názor, má už vymytý mozek. :-x

2 Zrza Zrza | Web | 26. března 2015 v 14:07 | Reagovat

[1]: Presne :D

3 María María | Web | 19. května 2015 v 15:16 | Reagovat

O kom lidé říkají, že má vymytý mozek? O každém, kdo má jiný názor, než oni sami. A mám bohužel pocit, že to platí snad všude, nejen v politice. :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama