Fargo (2014) - (TV seriál)

10. července 2014 v 12:50 | MarX |  Filmy


Aktuální všeobecný úspěch autorských televizních minisérií vedl bratry Coenovi k produkování vlastní minisérie. V roce 2014 tím vznikl desetidílný seriál Fargo. Tvůrcem scénáře a vedoucím projektu je Noah Hawley, který se rozhodl vytvořit ještě zábavnější a absurdnější podívanou, než kterou skýtal původní film. Režie se chopil Adam Bernstein.


Každý díl začíná připomenutím, že se jedná o skutečný příběh a že všechny scény jsou natočeny tak, jak se opravdu staly. Hlavními postavami jsou nešikovný a zakřiknutý Lester Nygaard, kterého geniálně ztvárnil Martin Freeman se svými grimasami a trefnou intonací; a Lorne Malvo, démonicky temný nájemný vrah, kterého si s chutí zahrál Billy Bob Thornton.

Lesterovi se nedaří ani v práci, ani v osobním životě a je terčem věčných posměšků dokonce z úst vlastní manželky. Jednoho dne potká tajemného cizince jménem Lorne Malvo, který mu nabídne cestu z jeho potíží tím, že zavraždí Sama Hesse, který Lestera kdysi šikanoval a tuto aktivitu nyní hodlal oprášit. Sam Hess je zavražděn a Lesterovi je ukázána cesta predátorů, kteří se neskloní před pravidly ochraňujícími nespravedlnosti. Tato jedna vražda odstartuje sérii absurdních momentů a dalších vražd či křivd. Na případ je nasazena ambiciózní policistka Molly Solverson, která již v rané fázi vyšetřování získá podezření na Lesterovo spojení s Malvem, ale je neustále konfrontována s hloupostí a prostostí nového šerifa Billyho Oswalta. S případem se také proplétají aktivity zločinecké organizace zvané Fargo a dvou nepříliš ostražitých agentů FBI. Ti vyplňují druhou dějovou linii obdobnou absurditou jako Lester a Malvo.

Série je skvělá svým typickým černým humorem, hereckými výkony i samotným zpracováním. Všudypřítomná absurdita je podtržena prostoduchostí většiny postav a atmosférou amerického maloměsta. Autoři si tedy skutečně neberou servítky a servírují velmi zábavnou a přitom netradiční a neokoukanou podívanou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama